URLA’DAKİ EN İYİ 10 KAHVALTI MEKANI

URLA’DA KAHVALTI

Nereden çıktı bu Urla’nın kahvaltı mekanları? Bilgisayarın başına İzmir’in en iyi kahvaltı mekanlarını yazayım diye oturdum. Bir baktım hemen hemen hepsi Urla’da. Eee listeye topu topu 10 tane koyacağım. Nasıl olacak bu iş derken, Urla’nın kalbimdeki yeri ayrı olunca, ona ait bir bölüm olsun istedim.

Listemdeki her restorana gitmişliğimiz var. Kimisinde Küçük Gezgin olmadan önce de anılarımızı biriktirmişliğimiz, kimisinde hem kahvaltı hem akşam yemeği için bulunduğumuz, kimisinde Küçük Gezginin inanılmaz güzel vakit geçirmişliği var. Tüm bu kahvaltı mekanlarından ayrı ayrı keyif alıyoruz. Urla, doğası gereği İzmirlileri kendine bağımlı kılıyor. Ne yalan söyleyeyim biz orada yaşarken cazibesine bu kadar kapılmamıştık. Biz taşındıktan sonra güzel mekanlar açılıp bir sıçrama yaşadı. Bizim taşınmamızı bekliyormuş meğer:) Biz de ihanet etmedik Urla’ya. Hemen hemen her hafta sonu Urla’dayız.

Efendim yazıya bir güncelleme ekleyeyim dedim. Baktım Google’da ilk sıradayız ve hem özelden hem de blogdan yorum ve sorular yağıyor, mekanlara eleştiriler sıralanıyor bir dip not yazayım dedim… Yazdığım mekanların bazılarında müşteri ilişkilerinde ve sundukları kaliteli hizmetinde aylar içindeki değişimler sizlerin eleştirilerini almış ki çok haklısınız; ama bu eleştirileri yorumlarda da yazdığım gibi mekanlara iletmekten çekinmeyeceksiniz. Eğer bir yere gidip en iyi hizmeti bekliyorsanız onlar da eleştiriye açık olup kendilerini geliştirmek durumundalar.

Bir dipnot daha yazayım istiyorum. Bu mekanların hiç birine sponsorlu yani davet edilerek gitmedim. Dolayısıyla oldukça net, açık ve doğru bir şekilde yazmaya çalıştım. Hepsine sizler gibi gidip, paramı ödeyerek hizmet aldım, beğendiğim, beğenmediğim şeylere göre de eleştirilerimi işletmelere bildirdim.

İlk 10 numaramda Rahatla, Zeytinli Köşk, Vera Melissa, Denizaltı Port, Seyrü Sefa, Denizaltı Cafe, Titus Feronia, Paşa Urla, Yörük Aile Evi ve Doğa Bağ Evi varken son 2 yılda yaptığım gözlemler, edindiğim deneyimler ve gittiğim yeni mekanlar ve mekanların kalite anlayışından dolayı listem biraz değişti… Alın size yeni bir yazı…

Enginar Fesitvali ve Bağbozumu Şenlikleri Urla’yı Türkiye’nin gündemine taşıyan iki festival. Bu harika festivaller için Urla’ya yolu düşenlere, İzmir’de yaşayıp da “illa ki Urla” diyenlere işte Urla’da kahvaltı yapmaktan keyif aldığımız ilk 10 mekan:

1, ZEYTİNLİ KÖŞK

Zeytinli Köşk, Seferihisar-Urla yolunda Kalabak mevkiinde kahvaltı olayına çok havalı bir giriş yaptı. Ne yalan söyleyeyim aylarca gitmedim. Hafta sonları restoranın önünde o kadar çok araba oluyor ki, ana yola taşıyor artık. O insan selinin arasında kaybolmak istemedim. Ama yeni yerler keşfetme isteği uykularımı kaçırdı ve elbette ki bir hafta sonu kapısına dayandık. Ama yine de rahat durmadım ve gitmek için Ramazan ayını seçtim:) Bundan daha sakin bir zamanı bulamazdım öyle değil mi?

Elbette ki bu kalabalığın, bu kadar insanın buraya gitmesinin bir nedeni olmalıydı. Zeytinli Köşk oldukça şık yapılmış bir mekan. Kapalı alanında sahibinin yaptığı tablolar duvarları süslüyor. Her biri birbirinden güzel, her biri birbirinden çarpıcı. İçerisinin bir sanat galerisi olmadığını masalardaki kaşık çatallardan ayırt ediyor insan. Kış aylarında bu şık iç mekanda kahvaltı yapılıyor.

rng_7193

Dış mekanı ise, zeytinlikler arasında ve ferah. Alt kısımda kahvaltı yapılırken, bahçenin teras kısmında yemyeşil bir manzara eşliğinde Türk kahvesinin keyfine varmak mümkün.

Cam sera şeklinde yapılmış olan seramik atölyesini en çok Küçük Gezgin sevdi tabii. Bizler dışarıda kahvaltı yaparken, çocuklar da atölyede seramik çalışmaları yaptılar. Dışarıda güneşin alnına kurulmuş olan plastik oyun parkı benim hiçbir yere hoşuma gitmediği gibi burada da hoşuma gitmedi. Güzel, ahşaptan yapılmış bir oyun parkını her zaman tercih ederim. Ama hiç oyun parkı olmamasından daha iyidir.

Gelelim kahvaltısına. Kahvaltısı oldukça başarılı. Kuru meyvelerle süslenmiş olan peynir tabağından, balına kadar her şey oldukça lezzetliydi. Urla’ya son yıllarda açılmış olan en iyi kahvaltı yerlerinden biri olan Zeytinli Köşk’te kahvaltı yapmak büyük bir keyif… Kruvasanının son yıllarda yediğim en lezzetli kruvasanlardan olduğunu da söylemeden geçmeyeyim…

2. RAHATLA

Rahatla, Urla’nın en güzel kahvaltı mekanlarından biridir. Hem ferahtır, hem de her mevsim yemyeşil. İki sevgili el ele tutuşup şöyle baş başa bir kahvaltı yapayım isterseniz, bir ağacın gölgesinde rahatlıkla yapabilirsiniz. Ama asıl çocuklu aileler için bir cennettir Rahatla. Hem ahşap oyun parkı, hem geniş bahçesi hem de binicilik hizmeti vermesi benim gibi pek çok İzmirli aileyi kendine çekiyor. Kahvaltısındaki çeşit çeşit peynirler, reçeller gayet yeterli. Eğer masaya gelen serpme kahvaltı ürünlerinden “ayy ben bunu çok sevdim bir daha yesem olmaz mı” dediklerinizden masaya ücretsiz olarak bir tane daha getiriyorlar. Hafta içlerinin daha sakin ve keyifli olduğu, hafta sonlarının ise “iğne atsan yere düşmez” deyiminin bütünleştiği Rahatla, çocukların çok keyifle vakit geçirdiği bir yer.

Küçük Gezgin Rahatla’da yazısında detayları bulabilirsiniz. İşletmenin ilgisizliğinden dolayı bana pek çok eleştiri geldi. Mekanların maalesef genel özelliği, yoğunluğu hesaplayamayarak yeterli eleman bulunduramamaları. Bu da çok yoğun olan hafta sonları evinden çıkıp huzurla kahvaltı yapmaya gelenler için ciddi bir sıkıntı oluşturabiliyor. O yüzden benim de burdan işletmeye sizler aracılığıyla naçizane bir uyarım olsun bu:)

    3. DENİZALTI PORT

İskele denince akla gelen ilk şeylerden biri olan Denizaltı Cafe’nin gurme restoran hizmeti verdiği Denizaltı Port, iç mekanının şıklığıyla insanı etkilese de, ben en çok deniz kenarında yaptığım kahvaltısını seviyorum. Ama kış aylarında da, camekanlı terasında yemek yemenin tadına doyum olmuyor onu söyleyeyim. İşletme müdürü Doğukan Bey’in her gittiğimizde misafirleriyle özel olarak ilgilendiğini görünce, mekanın müdavimlerinin bu ilgi ve hizmetin bağımlıları olduğunu anlamak zor olmuyor.

Denizaltı Port, İskele’deki pek çok mekanda verdiğim siparişi yarım saat beklediğimi bildiğim restoranların aksine, servis hizmetinin oldukça hızlı olduğu bir restoran. Çeşit çeşit peynirleri, ev yapımı reçelleri, Urla zeytinyağıyla oldukça zengin bir kahvaltı sunan Denizaltı Port’ta masmavi deniz ve adalar manzaralı kahvaltı yapmak harika bir keyif.

içerik

resim1

4. NATURLA ÇİFTLİK

Naturla Çiftlik hiç tahmin etmeyeceğiniz bir yerde karşınıza çıkacak olan saklı bir cennet. Naturla Çiftliğe çok yakın bir köy evimiz var. Her yazı son 10 yıldır orada geçirdiğimiz için böylesine saklı bir cennetin bu taraflara kurulması insanı hem şaşırtan hem de sevindiren bir şey…

Peki nerede  derseniz… Kuşçular Köyünde… Kuşçular Köyünden Azmak Koyuna giden yol üzerinde, koca koca ağaçların gölgesinde, yapay bir göletin etrafında harika bir kahvaltı yapmak için bence Naturla biçilmiş kaftan. Şimdi biz buraya hem arkadaşlarla, hem sevgilimle hem de Küçük Gezginle başbaşa gittik ki her birinde açıkça söyleyeyim çok keyif aldım. Eleştirilecek tarafları yok mu? Elbette var olmaz mı? Hafta sonları o kadar çok kalabalık oluyor ki nereye koşturacaklarını şaşırıyorlar, tabaklar birikiyor üst üste yıkanmayı bekliyor. Bu yüzden düzenlerini biraz kurmalarında fayda var. Ama şunu net söyleyeyim Naturla Urla için çok güzel düşünülmüş bir mekan. Bir kere suyun ve yeşilliğin olduğu her yerin havaası bir ayrı oluyor zaten. Haaa hem Naturla’ya hem de diğer mekanlara tabii ki hafta içi gitmenin keyfi bir başka onun da altını çizeyim:)

5. DENİZALTI CAFE

İskele’nin yıllardır vazgeçilmez mekanlarından biri olan denizaltı Cafe, harika manzarası ve oldukça kaliteli kahvaltı hizmetiyle çok sevdiğim yerlerden biri. Denizaltı Cafe’de kahvaltı keyfi yapmak istiyorsanız hafta içi gitmenizi mi tavsiye etsem, ne yapsam bilemedim. Çünkü bu restoranda hafta sonu boş masa bulabilmek neredeyse mümkün değil. Benim daha çok hafta içi gitmeyi tercih ettiğim mekanın kahvaltısında yok yok! Manzarasında huzur bulduğum bu Cafe’de kahvaltı yapmak büyük bir keyif…

20160406_151254_20160413115409700

6.  VERA MELİSSA

Urla’dan Çeşmealtı’na giden ağaçlı yolda, çiçekçilerin arasına saklanmış bir restoran Vera Melissa. Biz ilk kez gittiğimizde döneceğimiz yeri kaçırıp geri dönmek zorunda kalmıştık. Çiçekli yoldaki Nema Çiçekçiliğin hemen yanından giriyorsunuz diye belirteyim de siz bizim gibi dönüp durmayın ortalıklarda.

Vera Melissa, bir akşam yemeği için gidip, sevgilimin yemeklerine vurulduğu bir restoran olarak hayatımıza girdi. Tam bir gurme restoran olan Vera Melisa’nın bahçesindeki ufak oyun parkı ve etrafta dolaşan ördekler Küçük Gezgin’in burada çok güzel vakit geçirmesini sağladı. Parkı daha çok küçük çocukların ilgisini çekse de, biraz daha büyük bir park yapılsa çocuklar bahçeden hiç ayrılmak istemez diye düşünüyorum. Vera Melissa’nın kahvaltısı, sunduğu meyve ve yoğurt ile birlikte oldukça şık sunumu ve çeşit çeşit peynirleriyle en beğendiklerimden. İç mekanının küçük ama farklı dizaynıyla oldukça şık olduğu restoranın, kış aylarında çocuklar için çok uygun olduğunu söyleyemem. İçeride kırılacak çok fazla eşyanın olması ve çocukların hareketliliği göz önünde bulundurulursa, çocuklarla gitmek istediğinizde bahar ve yaz aylarınI tercih edip, güneşli günlerin tadını bahçesinde çıkarmanızı tavsiye ederim.

11.11.2013-16.03.31-8d3ea8

Urla’nın en şık restoranlarından biri olan Vera Melissa’nın kahvaltıdaki sunumu da bir o kadar şık. Tertemiz bir Urla sabahı pek çok peynir çeşitiden, meyvalara kadar masada bir kuş sütü eksik dedirten kahvaltısını kaçırmayın derim…

7. İNEK OBASI:

Urlamızın yeni mekanlarından İnek Obası Van Kahvaltısı ile adını duyurdu. Biz kahvaltı yapmaya gittiğimizde neredeyse oturacak yer bulamadık desem yeridir. Peki ne bu kadar çok insanı buraya çoeken derseniz, sanırım doğal kahvaltı arayışı. Adı Van Kahvaltısı olunca İzmir’den akın akın insan geliyor. Mekan yeni sayılır, dolayısıyla kendilerini geliştirecekleri pek çok nokta var. Çocuk oyun alanlarını düzenlemek, biraz daha gölgelik alan yaratmak, iç mekanın dzüeni kadar açık alanın düzenine de dikkat etmek ve tabii ki yoğun günlerde bol bol eleman açığını kapatmak… Ama şunu söyleyebilirim, İnek obası bu dediklerimi yaparsa Urla’nın gözde mekanlarından biri olacaktır…

8. YÖRÜK AİLE EVİ

Urla Yağcılar Köy yolunda eğer arabalar yollara taşıyorsa bilin ki orası Yörük Evi. Ağaçların gölgesinde, köyün sessizliğinde odun ateşinde pişmiş gözlemeler ve pidelerin eşliğinde lezzetli bir köy kahvaltısı yapmak için Yörük Aile Evi Urla’daki en iyi adreslerden. Şimdilerde çocukları atla da gezdirdikleri mekanın oyun parkı oldukça küçük çocukları mutlu etmek üzere kurulmuş. Mekanın en büyük eksiği, daha büyük bir oyun parkı. Hafta sonları doğanın içinde kahvaltı yapmayı sevenlerin akın akın geldiği Yörük Aile Evinin kahvaltısında sunulan Zeytin, reçel, hatta tereyağı ve bal dahil hemen hemen her şey kendi ürünleri. Biz genelde sabah kahvaltısı için gidip, yazın sıcaklığında gölgede yaptığımız sohbetlere doyamayıp, öğlen de çıtır pidelerinden yedikten sonra evimize dönüyoruz. Urla’da gölgelerin gücü adına kahvaltı yapabileceğiniz en güzel yerlerdendir Yörük Aile Evi.

IMG_0087

   9. DOĞA BAĞ EVİ

Urla Demircili Köyü yolunda bulunan Doğa Bağ Evi, aslında Urla Güveci ile ünlü olan bir restoran. Ancak doğanın içinde yer almasıyla hafta sonları pek çok kişinin uğrak noktası haline gelince kahvaltısıyla da gelenleri memnun etmeye başlamış. Hemen hemen her hafta sonu Urla’da olunca, biz de Doğa Bağ Evi’nde kahvaltı yapmak şansına ulaştık tabii. Bağları, yeşillik içinde kaybolan dokusuyla, kilimler üstünde ve ya bahçede bol oksijen eşliğinde kahvaltı yapmak mümkün. Çocukların doğada özgürce eğlenebilecekleri restoranın bahçesinde gezinen tavuklar, hindiler de ortamın en değerlileri. Kuş cıvıltıları altında kendi ürettikleri ve Urla yerel üreticilerden alınan ürünlerin süslediği kahvaltısı gayet başarılı…

10. SEYRÜ SEFA

Urla’dan eski Çeşme yolunda ilerlediğinizde solda eflatun yapısıyla dikkat çeker. Bizim yıllardır kahvaltısından vazgeçemediğimiz bir restorandır burası. Küçük Gezgin ellerinde büyüdü dersem hiç abartmış olmam. Hamileyken bile ne zaman canım dışarıda kahvaltı yapmak istese hemen buraya gelirdik. Kahvaltılarında yok yok diyebileceğim restoranda, diğer pek çok kahvaltı mekanında ekmek servis edilirken, üstünde dumanı tüten lavaş ve pide eşliğinde tereyağı ve bal yemenin tadını hiçbir şeye değişmem doğrusu. Oldukça büyük olan bahçesinde çocuklar rahatlıkla oynayabiliyor. Çocuk oyun parkı mevcut.

Biz yanımızda top ve oyuncak götürerek kahvaltı sırasında yeşilliklerde bolca vakit geçirmesini de sağlıyoruz. Sonrasında da parkta rahatlıkla oynayabiliyor. Restoranda çocuklar ata binebileceği gibi, kuzu, tavşan, tavuk gibi hayvanlarla da ufak hayvanat bahçelerinde vakit geçirebiliyorlar. Restoran biraz uzak gözükse de oldukça bonkör kahvaltısından, fırınlarından sıcacık masaya gelen lavaşa kadar bizim vazgeçemediklerimizden! Urla’dan eski Çeşme yoluna doğru devam edildiğinde sol tarafta bulunan restoranda iki senedir Küçük Gezgin’in doğum gününde yaptığımız kahvaltı keyfi bizim gibi doğumgününe gelen herkesi de oldukça memnun bıraktı.

Urla, İzmir’de doğanın çok cömert davrandığı yerlerden. Enginar Festivali, Bağ Bozumu Şenlikleriyle İzmir dışındaki şehirlerden pek çok yerel turisti kendine çeken bu harika ilçede kahvaltının tadına doyum olmuyor.

Pek çok kahvaltı mekanının pazartesi günleri hizmet vermediği aklınızın bir tarafında bulunsun. Kahvaltı için genelde hafta sonları bir yerlere gideriz ama gittiğimiz yere bir de hafta içi gidersek, mekanın tadını aslında en çok hafta içi çıkardığımızı görürüz. Yaz geliyor… Urla sizi çağırıyor!!!

Biz Küçük Gezgin ile bu 10 restoranın hepsine gidip, hepsinden memnun ayrıldık. Size de güzel keyifler dileriz…

GEZİYORUM ÖYLEYSE VARIM!!!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

43 Cevaplar

 1. sadettin dedi ki:

  bademler de bulunan bademler köylüm kahvaltı salonundan bahsetmemişsiniz oysa orsıda çok güzel bir yerdir

  • Sema Taştan Çelepci dedi ki:

   Saadettin Bey güzel olan onlarca mekandan deneyimlediklerimin arasında en iyilerini sećtim. Ama listede olmayan pek çok yer daha var elbet. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

 2. Ege dedi ki:

  Seyr-ü sefa’ya kahvaltıya gittik burakı yorumlardan etkilenerek haftasunuydu 3 masa olmasına rağmen çok ilgisiz davrandilar servis yaptıktan sonra garsonlar yok oldu ekmegi kendimiz almaya gittik çay bitti ortada kimse yok çay ve kaymak dışında diğer kahvaltiliklarda aman aman güzel değildi peynir Çökelez dahil iki çeşit yetersizdir.

  • Sema Taştan Çelepci dedi ki:

   Merhabalar,
   Biz Seyrü Sefa’da dediginiz gibi problemlerle hiç karşilaşmadık. Aksine hem kahvaltı hem de hizmet kalitesinden her gittiģimizde çok memnun kaldık. Ancak bu kaliteyi sürdurebilir kılmadılarsa çok yazık olur gerćekten. Maalesef Türkiye’deki pek çok işletmede kaliteyi koruma sıkıntısı yaşanıyor. Umarım işletmeye memnuniyetsizliģinizi iletmişsinizdir. Sevgiler

 3. Abdullah karakaya dedi ki:

  Merhabalar, Rahatlaya dair demek istediğim bi kaç şey var öncelikle garsonlardan çalışan var çalışıyo gibi gözükenler var istediğimiz bi extra tabak 15 dk da anca geldi doyduk artık gelmicek mi dediğimiz şey ise anında geldi illa insanların hiddetlenmesi mi lazım ayrıca menü o kadar zayıf ki serpme kahvaltı denilince olmazsa olmazlardan haşlanmış yumurta çikolata sosis gibi aparatif ürünler yok açıkcası aldığı ücrete bişey demesek bile ki normalden çok fazla verdikleri hizmet çok başarısız oturduğumuz mekan sanki sera gibi güneş öle bi yakıyo ki rahat değilsin mutlu değilsin karar verirken göz ününde bulundurursanız size faydası olabilir

  • Sema Taştan Çelepci dedi ki:

   Abdullah bey merhabalar,
   Eleştirilerinizi umarım mekana da yapmışsınızdır.Ćünkü muşteri bildirimleri mekanların kendilerini değerlendirmeleri açısından son derece önemli. Ben neredeyse yaz&kış açık havada kahvaltı yapmayi tercih ediyorum.sera kısmında ise bir kaç kez doğum günü kutlamasına katıldım.belki hava cok soğuktu sorun yaşamadık ama güneşli havada sıcak olur biraz haklısınız. Yumurta menülerinde yok,evet. Dediğim gibi onlara şikayetlerinizi iletirseniz super olur.Ben bugüne kadar hizmette bir sıkıntı yaşamadim ama siz yaşadıysanız buna üzüldüm.Degerlendirmelerinizi yaptıysanız mekan sahiplerine mutlaka değerlendireceklerdir.
   Sevgiler

  • Rahatlayamama dedi ki:

   Rahatla’nın olağanüstü pis tuvaletlerini de unutmamalı. Mekanın hemen arkasındaki minik klübe. Paçalarınızı sıyararak, burnunuzu kapatarak ama gözünüzü dört açarak girmenizi tavsiye ederim. Tuvaletin hemen arkasında bulaşıkları yıkadıkları odayı gördünüz mi? Kapısp her daim açık. Hurraa bütün pis tabakları atıyorlar ortalık yere. Kim ne zaman nasıl başediyor o pğislik yığınıyla bilmem. Acaip iç kaldırıcı. Teöizlikten sıfır!

   • Sema Taştan Çelepci dedi ki:

    Gittiğiniz mekanlara bu şikayetlerinizi iletmeyi unutmayın lütfen. Rahatla’nın tuvaletlerini hiç pis görmedim,hatta çocuk tuvaletlerinin olmasını çok güzel bulurum. Ama siz eğer pis ve yetersiz bulduysanız hemen bu geri bildirimi sunacaksınız ki hatalarıni duzeltecekler. Umarım iletmişsinizdir

    • Ayşe dedi ki:

     Bütün eleştirileri siz cvp lamışsınız😂😂😂😂 Eleştiriye açık olun lütfen. Baktım baktım güldüm

     • Sema Taştan Çelepci dedi ki:

      evet evet eleştiriye açık olmak lazım:))
      Mekanlar hakkında yazı yazdığımız zaman durum biraz hassas oluyor.
      Çünkü tavsiye ettiğiniz mekana karşı sert eleştiriler olunca diyorum ki lütfen bunu mekana iletin. Aslında bana iletmeniz sonucu değiştirmiyor:))

 4. Elif ceyhan dedi ki:

  Sizin onerilerinizi degerlendirerek Pasa Cafe ye kahvaltiya gittik. Tum urunleri Ipek hanim kendi hazirliyormus….. Gercekten hepsi cok lezzetli fakat pastalari tek geciyorum. Aile isletmesi ve sizi cok sicak karsiliyorlar… Eger cocuklariniz varsa hamburger menusunu kesinlikle oneririm, mayonez ve ketcaplari dahi el yapimi…Oneriniz icin tesekkurler artik Urla kahvalti,kahve,tatli ve yemek mekanimiz PASA Cafe…..😊

  • Sema Taştan Çelepci dedi ki:

   Elif Hanım çok sevindim beģendiģinize. Urla”nın en şirin mekanlarından biridir. Keyifli gezmeler diliyorum.

 5. Çiğdem dedi ki:

  Merhaba, tavsiyeniz üzere Zeytinli Köşk’e gittik. Kahvaltısından çok memnun kaldık. Çok güzel kocaman bir bahçe. Şişme plastik oyun parkı yerine o güzel yeşil bahçeye uygun (portatif olmayan) bir oyun parkı olsa çok güzel olurdu. Biz daha sonra görmek için Rahatla’ya gittik. Birşey yemedik. Oyun parkında oynadı çocuklar. Park ahşap ancak hiç güvenli değil. Boşluklar çok fazla. Sürekli çocukların arkasındaydık. Gözümüzün önünde bir çocuk yüksekten düştü. Bu güzel yazı ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederiz. Bizim için çok faydalı oldu.

  • Sema Taştan Çelepci dedi ki:

   Evet zeytinli köskü ben de çok severim ancak dediğiniz gibi oranın güzelligine uygun bir park şart. Rahatla bizim en sevdiğimiz mekanlardandır. Ama şu sıralar pek çok insandan olumsuz şeyler duymaya başladım.Demek ki kaliteyi korumakta sıkıntı yaşıyorlar. Parkların güvenlıği çok onemli.umarım bir çözüm bulmuşlardır

 6. Değerli Paylaşımlarınız dan Ötürü teşekkür Ediyorum.

  • Sema Taştan Çelepci dedi ki:

   İsmail Bey çok teşekkür ederim. Urla’ya çok güzel yeni mekanlar da açıldı. Hepsini denemek gerek.

 7. Barış Akkuş dedi ki:

  Sema taştan çelepci hanfendi merhabalar hazır yeni açılan mekanlar demişken izmir seferihisar yolu üzerinde yeni açılan kış Güneşi adlı köy kahvaltısı ve ızgara çeşitleri bulunan bir yer var ve aile işletmesi olup çoğu mazemesini kendi bahçesinden koparım organik yumurtalarıyla da leziz serpme köy kahvaltısı bulundurur. Metin ustanın kedine özgü leziz köftesi ile meşhur ortaklar çöpşiş ve ızgara çeşitleri de bulundurur ayrıca çocuklar içinde iceride ve dışarıda oyun alanımız hatta ücretsiz zıpzıp da bulunuyor. kışın otantik kapalı alanda soba üzerinde mis kokulu kestane ikramı ile kahvaltıda harika olur yazmadan geçemicem kış güneşi ne de uğrayın herkesede tavsiye ederim ❤❤❤

 8. Feray Erduran Öztürk dedi ki:

  Rahatla mekânı iğrenç servis ve kazık kişi başı 40 TL kahvaltı deseniz bir şey yok

  • Sema Taştan Çelepci dedi ki:

   Merhabalar. Rahatla’nın sorumlusuyla görüşmelisiniz bu durumu. Haftasonları kalabalık olduğunda hizmet kalitesi düşüyorsa bu ciddi bir sorun.

  • Fatma dedi ki:

   Rahatla fiyat – hizmet Dengesi çok kötü.. bedava olsa gidilmez.. Bademler de mordeniz harika..

 9. Feray Erduran Öztürk dedi ki:

  Çocukların çok koştuğu bir yer.ama hafta sonu iğrenç kazık müşterilerine hizmet sıfır.40 TL kahvaltı verdim haram olsun

  • Sema Taştan Çelepci dedi ki:

   Hangi mekandan bahsediyorsunuz bilemeyeceğim ama yaşadığınız sıkıntıyı mekana bildirmenizde fayda var

 10. Uğur dedi ki:

  Yakamoz cafe on numara

 11. Seyahatlerimde Urlanın Yeri Apayrı Son Olarak Urladaki Lezzetler Tadımını İSMET HÜSEYİN EKER Google + daki Seyahatler Bölümünde Okuyabilirsiniz Enginar Yemekleri Şevketi Bostan Otlu Börek Damak Çatlatan Sakızlı Muhallebi Sakızlı Enfes Lezzetdeki Kurabiyae vb..

 12. SELAMLAR ‘ SAYFANIZDA DERSİMİ ÇALIŞIP URLAYA GİTDİM OTLU BÖREK ENGİNARLI BİR KAÇ FARKLI YEMEK VEDE ŞEVKETİ BOSTANIDA SEVDİM SAKIZLI MUHALLEBİSİDE HALA TADI DAMAĞIMDA : İNŞALLAH NASİPSE YİNE GİTMEK İSTİYORUM ; SAYGILARIMLA İSMET HÜSEYİN EKER ANKARA http://WWW.İSMETTASARİMEVİ.COM

  • Sema Taştan Çelepci dedi ki:

   İsmet Bey merhabalar. Öncellikle güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. Maalesef Rahatla hakkında son zamanlarda servis hizmetine dair sözel olarak da çok şikayet alıyorum. O kadar güzel konuma ve fiziksel ortamına rağmen hizmet kalitesinde sıkıntı olan işletmeler maalesef ki kalitesini korumakta zorluk çekiyorlar. Umarım şikayetlerinizi işletmecilerine bildirmişsinizdir. Rahatla benim vakit geçirmekten çok keyif aldığım ancak sizlerden aldığım geribişdirimlere istinaden hafta sonlarında hizmet kalitesini koruyamayan bir işletme pozisyonuna düşmüş.
   Sevgiler

 13. Ahmet Totos dedi ki:

  Merhaba yazınızı okuduktan sonra birinci sıradaki Rahatla da karar verdim mekan yer yerleşim olarak gerçekten çok güzel fakat kahvaltılık ürünler okadar kötü ve servis yalvar yakar ekmek geliyor çay geliyor açık büfe diyorlar ama salatalık domat sayıyla roka diye pörsümüş otlar geliyor serpme kahvaltının bu fiyata bukadar kötü olamaz tam bir hayal kırıklığı sizin değerlendirmelerinize güvenimiz tam bundan lütfen endişe etmeyin ama emin olun sadece biz değil yanımızdaki masalardada aynı şikayet vardı. Bizim için verdiğiniz emeğe teşekkür ederim

  • Sema Taştan Çelepci dedi ki:

   Ahmet bey, güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla Türkiye’deki pek çok işletmenin en önemli sorunu olan kaliteyi koruyamama hatasına düşmüş bir işletme haline gelmiş Rahatla. Açıkçası Urla’daki en güzel mekanlardan biridir ve bu hataya düşmeleri çok üzücü olmuş. Umarım işletmecilerine tüm şikayetlerinizi iletmişsinizdir.
   Çok sevgiler

 14. Fatma dedi ki:

  Bademler de mordeniz harika

  • Caner mordeniz dedi ki:

   Merhaba rastgele listeye bakarken ismimizi burada görmek bizi çok memnun etti.İsimden tanıyamadık sizi ama inanın bu küçücük yazdığınız cümle bizleri çok onure etti.Umarım verdiğimiz hizmeti daha üst seviyelere taşıyabiliriz.Sizede çok teşekkür eder eşimle birlikte sizleri tekrar ağırlamaktan çok mutlu oluruz.

 15. Metin dedi ki:

  Urla kuşçular köyü Naturla Çiftlik kahvaltısını tavsiye ederim.Netice de kahvaltı dediğimiz şey üç aşağı beş yukarı aynı.Bu mekanda da çoğu ürün kendi imalatları.Ama mekan tam bir cennet.Çocuklu aileler için ideal.Ayrıca içinde çok güzel bir butik otelde var.

  • Sema Taştan Çelepci dedi ki:

   Metin Bey evet Naturla benim de çok beğendiğim bir yer. Listeyi güncelleyip onu eklememde fayda var:)

 16. Ayten dedi ki:

  Urla Demircili yolunda dört mevsim cafe kahvaltı şahane görmenizi tavsiye ederim..odun ateşinde kızartma pişi serpme kahvaltı sınırsız çay ve şahane çam ağaçları içinde bir yer

 17. Emre can dedi ki:

  Hanedan restoran bu listede yoksa, liste tamamen güme gitmiş demektir.

  • Sema Taştan Çelepci dedi ki:

   Emre bey Hanedan gitmekten çok keyif aldığım bir restorandır ancak onu Urla listesine almak bana pek doğru gelmedi. Nitekim kendisi Çeşme’ye daha yakın

 18. Üstün İzci dedi ki:

  Sema hanım, Seferihisar’a yolunuz düşerse, Doğanbey’deki “mavi değirmen”e uğramanızı bekleriz.

 19. Deniz dedi ki:

  Böyle bir blog siteniz olup bu siteye bilip bilmeden denizaltı ni nasıl iyi bir yer olarak ekleyebilirsiniz aklım almıyor çok enteresan gerçekten. Ya da bu da yasamadiginiz için bilmiyorsunuz

  • Sema Taştan Çelepci dedi ki:

   yoo hayır 2003 yılından beri urla’da yaşıyorum ve Denizaltı urlanın en güzel mekalarından biridir. Siin kötü bir deneyiminiz olması durumu değiştirmiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.